Domek Drewniany z Wiatą

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej zdecydować się o rozwiązanie dom z garażem, dom + garaż gdzieś w ogrodzie, a może domek z wiatą? Każda z opcji ma swoje plusy i minusy, dlatego wybór należy dobrze przemyśleć. Dom z garażem to najpopularniejsze rozwiązanie szczególnie w przypadku murowanych konstrukcji. Jest to jeden budynek, jedno pozwolenie do uzyskania, później wygoda, gdy nie trzeba wychodzić poza budynek mieszkalny. Rozwiązanie natomiast nie sprawdza się w przypadku budynków wykonanych z drewna. Dodatkowo dla niektórych mogą okazać się problemem hałasy dochodzące z garażu.

Dom z osobnym garażem to już coś, co możliwe jest zarówno w konstrukcjach z cegły, jak i drewna. Są to jednak dwa osobne budynki, dlatego to rozwiązanie jest idealne dla właścicieli obszerniejszych posesji. Zaletą garażu poza konstrukcją budynku mieszkalnego jest również brak późniejszych hałasów dochodzących z garażu.

Trzecią opcją jest domek drewniany bądź murowany z wiatą. Rozwiązanie ciekawe, proste, zajmujące mało miejsca. Ostatnio można nawet zauważyć coraz częściej drewniane wiaty połączone z domkiem z cegły. Jest to tak „elastyczny” pod względem wyglądy surowiec, że świetnie wygląda właściwie ze wszystkim. Jeśli zdecydujemy się na domek drewniany z wiatą warto wykonać ją z tego samego gatunku drewna i przy użyciu tej samej technologii. Co ważne, budując drewniany domek nie trzeba od razu decydować się na wiatę, bez problemu można ją później połączyć z konstrukcją. Wiata jest dobrym pomysłem dla osób szukających jedynie miejsca do schronienia auta. Nie ma tam miejsca na przechowywanie narzędzi, czy dodatkowych sprzętów. Konstrukcja ma jedynie za zadanie ochronić przed deszczem, ostatecznie wiatrem, natomiast mróz może się okazać dla niektórych problemem. Ważne jest, że domek drewniany z wiatą można idealnie do siebie dopasować, dzięki czemu mogą stanowić spójną całość. Wystarczy dach pokryć tym samym materiałem – gontem bądź papą. Konserwacja również nie jest zbyt wymagająca. Wystarczy zastosowanie środka impregnującego, by móc cieszyć się świetnym wyglądem surowca przez długie lata. Dzięki temu drewno jest odporne na intensywne promieniowanie UV, mróz, opady, a także szkodniki, czy uszkodzenia wynikające z ataków grzybów.

Rozwiązań jest sporo, by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Wszystko zależy od upodobań, funduszy, czy chociażby miejsca, którym się dysponuje. Domek drewniany z wiatą, czy może standardowy garaż wbudowany w konstrukcję budynku mieszkalnego, sprawdź sam, co będzie dla Ciebie najlepsze!

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.